HAKKIMIZDA

​BİZ KİM MİYİZ?

2018 yılında Ankara Pursaklar Protokol yolu üzerinde kurulan okulumuz Ana Sınıfı, İlkokul, Ortaokul, Anadolu lisesi ve Fen lisesi olarak faaliyete geçmiş ve eğitimini sürdürmüştür.

Okulumuz bir BİLGENESİL öğrencisi için 5 yaşından başlayıp lise son sınıf seviyesine kadar hizmet sunar kalitededir.

Kurulduğu günden bu yana çocukların kendilerini huzurlu ve mutlu hissetmelerini öncelik olarak kabul etmiş okulumuz 21. Yüzyıl standartlarına uygun bir eğitim politikası belirlemiş özgün ve tematik okulculuk anlayışıyla her velisi ve öğrencisiyle özel olarak ilgilenmiş ve bu ilginin karşılığını Türkiye'ye Bilge nesiller yetiştirerek almıştır ve almaya da devam etmektedir.

 

VİZYON & MİSYON

Çağdaş Türkiye’nin geleceğinde etkin rol oynayan, sürekli öğrenen, düşünen, üreten, eleştirel düşünebilen, problem çözme becerisi gelişmiş, kendini etkin şekilde ifade edebilen, birden fazla dili etkin bir şekilde konuşabilen, analitik düşünme becerileri gelişmiş, toplumsal ve evrensel konulara duyarlı, kendisiyle barışık, mutlu, öğrenme ve gelişimi öz güven ve cesaretle bütünleştirmiş bireyler için nitelikli bir eğitim hizmeti sunmaktır.

BİLGENESİL Koleji için bu hedefler doğrultusunda her çocuk özeldir, biricik ve tektir. Her öğrencimizin yeteneği, ışığı, pırıltısı gelecek adına bizleri onurlandırır ve mutlu eder. Bizler öğrencilerimizden aldığımız ilham ve enerji ile yeni öğrenme teknikleri, yeni programlar, yeni amaçlar, yeni kazanımlar ediniriz. Öğrencilerimiz bizim aydınlık yüzümüz ve geleceğimiz için umut dolu yarınları sembolize eder. Onlara iyi bir dünya kurmak için misyonumuz öğrencilerimizi sevmek ve gönül verdiğimiz eğitim aşkını tüm hızıyla devam ettirmektir. BİLGENESİL Koleji öğrenmeyi sevmek ve sevdirmekle işe başlar ve bu doğrultuda geziler, sosyal faaliyetler ve eğitim modelleri planlar.

BİLGENESİL Koleji gelişime açık, sürekli daha iyiyi amaçlayan bu amaç doğrultusunda da gerekli fedakarlıkları yapan bir eğitim yuvasıdır. Vizyonumuz teknolojik gelişmeleri takip eden, yetenekleri açığa çıkaran, atölyeler kurup öğrencilerimizin becerilerini keşfeden ve bu beceriler ile doğru hedefler belirleyen bir sisteme tabi olmaktır. Tüm eğitimcilerimiz bu misyon ve vizyon doğrultusunda öğrencisine yaklaşır ve ona öğrenmeyi sevdirir, öğrencilerimize düşünmenin, anlamanın ve yorumlamanın hazzını ve derinliğini gösterir. Öğretmenlerimiz bu hedef çerçevesinde seçilir ve takip edilir.

Problemler karşısında gösterdiğimiz çaba, çözüm üretme gayretimiz, ve sorunlara yaklaşımımız kişiliğimizi yansıtan önemli göstergelerdir. Bu göstergeler aynı zamanda kurum kültürümüzü ve kişiliğimizi de yansıtır. BİLGENESİL Koleji eğitimcilerimiz, yöneticilerimiz ile bu anlamda deneyimlemeniz gereken bir okuldur. Tüm eğitim gönüllülerini, amacı, hedefi, idealleri olan öğrencilerimizi mutlaka aramızda görmek istiyoruz.